Akademia Zawiszy wyrusza na megazgrupowanie

W niedzielę (25 lipca) rozpocznie się megazgrupowanie drużyn młodzieżowych Zawiszy Bydgoszcz. Młodzi piłkarze i sztab szkoleniowy przez tydzień będą trenować w ośrodku sportowym w Gniewinie. Przedsięwzięcie możliwe jest dzięki sponsorom: AMS Perfekt, Agrochem Puławy, Aqua +, Hotel Mistral Sport, Lotto i sponsorowi technicznemu, firmie EuroTiM.

Zawisza Bydgoszcz będzie miał do dyspozycji cały ośrodek Mistral Sport. W Gniewinie podkreślają, że nie zdarzyło się jeszcze, aby jeden klub był w hotelu na wyłączność. – Nawet w czasie pobytu Hiszpanów w 2012 roku byli inni goście – usłyszeliśmy. Przypomnijmy, że Hiszpanie z Gniewina dotarli aż do Kijowa, gdzie w finale pokonali Włochów 4:0. Na tych samych obiektach trenuje miejscowy zespół Stolem Gniewino, z którym Zawisza spotka się w nadchodzącym sezonie w rozgrywkach III ligi.

Tygodniowy pobyt Akademii Zawiszy Bydgoszcz w Hotelu Mistral Sport w Gniewinie rozpocznie się 25 lipca. Organizatorzy informują, że w zgrupowaniu weźmie udział 176 zawodników, którzy pracować będą pod czujnym okiem 18-osobowego sztabu szkoleniowego. – Na obóz jadą roczniki od żaka do juniora  – mówi Maciej Megger, dyrektor ds. szkolenia i rozwoju Zawiszy Bydgoszcz, który w klubie odpowiada za szkolenie młodzieży. – Głównym celem tego przedsięwzięcia jest przygotowanie, w jak najlepszych warunkach, zespołów do rozgrywek oraz zaadoptowanie młodych zawodników do pracy w  technologii jakiej będą funkcjonowały zespoły młodzieżowe w najbliższym czasie.

Grafik obozu zapowiada się bardzo intensywnie. Każda grupa wiekowa rozegra też co najmniej jeden mecz sparingowy z drużynami z Pomorza.

Oprócz zajęć piłkarskich, uczestnicy zgrupowania będą mieli również wiele innych atrakcji i zabaw pozwalających aktywnie spędzić czas.

Zawisza Bydgoszcz wprowadza filozofię pracy z młodzieżą, opartą na tzw. „periodyzacji”, czyli ściśle zaplanowanym procesie szkolenia na poszczególnym etapach rozwoju zawodników. – Metodologia pracy wywodząca się z Portugalii została oparta również o angielski system w jakim podobnie pracują takie akademie jak Leeds United. Z uwagi na środowisko kulturowe, geograficzne cała metodologia została przygotowana i zmodyfikowana pod warunki oraz środowisko w jakim na co dzień funkcjonuje nasza młodzież. Bardzo dużą uwagę będziemy przywiązywać do obszaru psychologicznego zawodników, dlatego na zgrupowanie pojadą też nasi trenerzy przygotowania mentalnego – tłumaczy dyrektor Megger.

Megazgrupowanie możliwe jest dzięki sponsorom: AMS Perfekt, Agrochem Puławy, Aqua +, Hotel Mistral Sport, Lotto i sponsorowi technicznemu, firmie EuroTiM.

 

kj