Coś jest do udowodnienia

Piłkarze Zawiszy zagrają w sobotę (4 czerwca) na wyjeździe ze zdegradowaną już Kluczevią. Niebiesko-czarni mają szansę w Stargardzie zrewanżować się gospodarzom za jesienną porażkę i zatrzeć wrażenie po ostatniej przegranej ze Świtem w Szczecinie.

Do końca rozgrywek III ligi (gr.2) pozostały już tylko trzy kolejki. Kluczevia traci do bezpiecznego miejsca aż 11 oczek i opuszcza szeregi trzecioligowców. Sobotni (4 czerwca) przeciwnik bydgoszczan jako gospodarz wygrał zaledwie jeden mecz. W derbach Stargardu Kluczevia pokonała w 22. kolejce (2 kwietnia) Błękitych, ale na ich boisku. Trzy punkty otrzymała też za walkower z Elaną. Do tego trzy razy remisowała i aż 10 razy przegrywała.

Jesienią ekipa ze Stargardu sprawiła ogromną niespodziankę, pokonując w Bydgoszczy Zawiszę 1:0. Niebiesko-czarni mają więc rachunki do wyrównania. Poza tym bronią ósmego miejsca w tabeli, bo na awans wyżej mają już bowiem tylko matematyczne szanse. Początek meczu Kluczevia – Zawisza zaplanowano na godz. 13.00.

Piłkarzy Zawiszy zobaczymy na własnym boisku za tydzień w sobotę (11 czerwca) w pojedynku z Bałtykiem Gdynia. I będzie to ostatni sprawdzian przed najważniejszym meczem sezonu dla niebiesko-czarnych. W środę (15 czerwca) zagrają w Janikowie z Unią w finale Okręgowego Pucharu Polski. Pojedynek o trofeum zaplanowano na godz. 17.00.

Zestaw par 32. kolejki III ligi (gr. 2.):

piątek, 3 czerwca:

Świt Skolwin-Szczecin – Jarota Jarocin, godz. 18:00

Stolem Gniewino – Sokół Kleczew, godz. 18:30

sobota, 4 czerwca

Bałtyk Koszalin – GKS Przodkowo, godz. 12:00

Kluczevia Stargard – Zawisza Bydgoszcz, godz. 13:00

KP Starogard Gdański – Olimpia Grudziądz, godz. 16:00

Polonia Środa Wielkopolska – Kotwica Kołobrzeg, godz. 16:00

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Pogoń II Szczecin, godz. 16:00

Unia Janikowo – Bałtyk Gdynia, godz. 17:00

Elana Toruń – Błękitni Stargard 0:3 (wo)

 

kj