Dokonać oczywistego

Już jutro, tj. 27 maja o godzinie 19:00 zespół Zawiszy Bydgoszcz zagra kolejny mecz o punkty w 3. lidze 2. grupie. Do Bydgoszczy przyjeżdża walczący o utrzymanie Stolem Gniewino.

Jutrzejszy rywal niebiesko-czarnych w ostatnich meczach radzi sobie ze zmiennym szczęściem. Piłkarze z Gniewina nieźle radzą sobie na własnym stadionie (wyłączając z tej statystyki zeszłotygodniową porażkę z rezerwami Pogoni Szczecin), za to w delegacji na wiosnę zdobyli... 1 punkt! Głównie z tego powodu Stolem w ligowej tabeli okupuje 13. miejsce z przewagą zaledwie 2. punktów nad strefą spadkową.

W Bydgoszczy zgoła odmienne nastroje. Zawisza jest pewny siebie i po zwycięstwie w Gdańsku nad Gedanią (3:0) zasiadł na fotelu lidera rundy wiosennej (ex aequo z Olimpią Grudziądz). W tabeli ogólnej Zawisza jest 5.

Patrząc tylko na ostatnią formę obu zespołów, miejsce w tabeli i jakość piłkarską Zawisza Bydgoszcz jest zdecydowanym faworytem i to będzie prawdopodobnie największe wyzwanie w jutrzejszym spotkaniu. Sprostać oczekiwaniu. Warto też nadmienić, że podopieczni trenera Piotra Kołca zagrali ostatnio 4 spotkania w 13 dni.

Zachęcamy kibiców do wspierania swojej drużyny!
Kasy stadionu czynne będą jutro od godziny 18:00.