Juniorzy jadą do Gdańska walczyć o CLJ

Piłkarze rocznika 2005 Zawiszy Bydgoszcz w niedzielę (14 listopada) rozegrają na wyjeździe z Gedanią Gdańsk pierwszy mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17. Początek spotkania zaplanowano na godz. 13.00.

Podopieczni Artura Cielasińskiego (B1, rocznik 2005) wygrali kujawsko-pomorską ligę wojewódzką i wywalczyli sobie tym samym prawo do udziału w barażu z mistrzem rozgrywek na Pomorzu, Gedanią Gdańsk. Niedzielny rywal niebiesko-czarnych w 13 spotkaniach zgromadził 37 punktów – zremisował tylko jeden mecz, pozostałe wygrywając. W ostatniej kolejce piłkarze Gedanii pokonali 3:1 wicelidera, Jantar Ustka i skończyli rozgrywki z 10-punktową przewagą. Mogą też pochwalić się fenomenalnym bilansem bramkowym 70:11.

Juniorzy Zawiszy w swoich rozgrywkach zgromadzili 35 punktów w 13 meczach i również byli niepokonani. Ich bilans bramowy 42:4 też robi wrażenie.

Trener Cielasiński jest pełen optymizmu przed pierwszym meczem barażowym. – Wiemy, po co tam jedziemy. Będziemy walczyć o jak najlepszy rezultat – mówi. – Mamy jasno sprecyzowany cel i będziemy do niego dążyć.

Pojedynek rewanżowy rozegrany zostanie w Bydgoszczy w następną niedzielę (21 listopada). W przypadku korzystnego bilansu uzyskanego w dwumeczu drużyna Artura Cielasińskiego wystąpi wiosną 2022 roku w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku juniorzy U-17 Zawiszy Bydgoszcz również walczyli w barażu o awans do rozgrywek centralnych. Wówczas piłkarze rocznika 2004 zmierzyli się z Bałtykiem Koszalin. Podopieczni Roberta Świątkowskiego na wyjeździe przegrali 1:3. W rewanżu na stadionie przy ul. Gdańskiej 163 niebiesko-czarni wyrównali straty w piątej doliczonej minucie gry i doprowadzili do dogrywki. Ta nie przyniosła rozstrzygnięcia i doszło do konkursu rzutów karnych. Niestety, w nich lepsi okazali się młodzi piłkarze z Koszalina i wygrali 5:4.

kj