Kolejne szkolenie kadry trenerskiej!

W ostatnich dniach nasza kadra trenerska podnosiła swoje umiejętności uczestnicząc w wewnętrznym webinarze zorganizowanym wspólnie z Akademią RKS Raków Częstochowa. Tym razem tematem szkolenia planowanie pracy motorycznej w periodyzacji techniczno taktycznej oraz prewencja w najmłodszych grupach szkoleniowych.

Trenerzy nabyli wiedzę, którą przeniosą na swoją codzienną pracę by podnosić każdego dnia umiejętności zawodników Zawiszy Bydgoszcz. Duży zakres wiedzy Pani Marty Szymanek-Pilarczyk, jaki przekazała naszym trenerom pozwoli na rozwinięcie szerszych zakresów zarówno naszej kadry trenerskiej jak i klubów, które w ramach partnerstwa mogły również uczestniczyć w szkoleniu.

Kolejnym etapem będzie praktyka na jaką pojadą nasi trenerzy do Akademii RKS Raków by mogli zapoznać się z przedstawioną wiedzą od strony praktycznej.

Marta Szymanek-Pilarczyk

Trener główny przygotowania fizycznego w Akademii Rakowa Częstochowa.

Wykładowca na Uniwersytecie Humanistyczno – Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie, swoją inspirację i wiedzę do pracy czerpała od Trenera Leszka Dyji, Karola Kikuta czy fizjologa Marcina Andrzejewskiego.

Dziękujemy Pani Marcie Szymanek-Pilarczyk, oraz klubom partnerskim (Victoria Koronowo, Gopło Kruszwica, Mały Piłkarz Inowrocław) za czynny udział.