Kontrakty Zawiszy: Jastrzembski filarem obrony na III ligę

Ariel Jastrzembski zostaje w klubie, poinformował w piątek (9 lipca) Zawisza Bydgoszcz. Nowy kontrakt podpisał też Mateusz Oczkowski.

Jastrzembski przyszedł do Zawiszy przed rundą wiosenną 2021. W IV lidze doświadczony (30 l.) obrońca wystąpił w 14 spotkaniach. Jego wzrost (196 cm) znacząco przydaje się w obronie, ale również odgrywa ważną rolę w akcjach ofensywnych przy stałych fragmentach gry. Ariel wiosną strzelił pięć goli i zaliczył jedną asystę.

Trener Piotr Kołc nie kryje, że przychodząc do Zawiszy, właśnie zawodnika o takim profilu i charakterystyce potrzebował w środku obrony.

Z nowym kontraktem w klubie zostaje też Mateusz Oczkowski. 24-letni zawodnik od dwóch lat występuje w niebiesko-czarnych barwach. Nominalny lewy obrońca świetnie odnajduje się również na pozycji wahadłowego. Jego znakiem firmowym są dalekie wrzuty piłki z autu, które pod polem karnym przeciwnika stają się groźnymi dośrodkowaniami i takie akcje przyniosły już gole dla Zawiszy.  Oczkowski w poprzednim sezonie strzelił trzy bramki i zaliczył osiem asyst (siedem w lidze i jedną w pucharze).

Zawisza Bydgoszcz zakontraktował już na III ligę Korneliusza Sochania, Rafała Piekusia, Tomasza Prejsa, Cypriana Maciejewskiego oraz pozyskał z Łochowa bramkarza Michała Dumieńskiego.

 

kj

źródło: zawiszastats.pl

fot. Edyta Linowiecka