Zawisza dopina skład na III ligę: Sochań zostaje w klubie

Korneliusz Sochań nadal będzie reprezentował niebiesko-czarne barwy. W czwartek (8 lipca) klub poinformował o przedłużeniu kontraktu z 25-letnim zawodnikiem.

W minionym sezonie Sochań rozegrał 28 spotkań w IV lidze i jeden w rozgrywkach pucharowych. Jak podaje serwis zawiszastats.pl, w sumie na boisku spędził 2390 minut, najwięcej spośród wszystkich zawodników Zawiszy z pola. Więcej minut zaliczył tylko bramkarz Michał Oczkowski (2765), ale jego nie zobaczymy już w niebiesko-czarnych barwach. Odszedł do Wisły Płock. Zawisza pozyskał za to Michała Dumieńskiego, który ostatnie trzy sezony był bramkarzem Sportisu Łochowo.

Klub z ul. Gdańskiej 163 doszedł też do porozumienia z Cyprianem Maciejewskim. 20-letni zawodnik dołączył do zespołu w lutym 2021 roku i w IV lidze rozegrał wiosną 11 meczów.

Wcześniej kontrakty na grę w III lidze Zawisza przedłużył z Rafałem Piekusiem i Tomaszem Prejsem.

W rozmowie z portalem interia.pl trener Piotr Kołc ujawnił, że w Zawiszy zostanie 13 zawodników z IV ligowego zespołu. Klub chce pozyskać 5-6 nowych zawodników, a resztę kadry mają uzupełnić adepci klubowej akademii piłkarskiej.

 

KJ