Kontynuować zwycięską formę

fot. Łukasz Gełda

W sobotę (13 sierpnia) Zawisza Bydgoszcz podejmie na swoim boisku zespół Jaroty Jarocin. Czas na udaną inaugurację rozgrywek przed bydgoską publicznością.

Jarota Jarocin zakończył sezon 2021/22 na 13. lokacie, zbierając 36 punktów. W pierwszej kolejce  bieżących rozgrywek nasi sobotni rywale skapitulowali przed Pogonią II Szczecin. „Portowcy” wygrali wynikiem 0:2, a autorami trafień byli Yadegar Rostami i Kacper Zaborski.

W poprzednim sezonie 3 ligi, zespół trenera Piotra Kołca dwukrotnie mierzył się z drużyną Jaroty Jarocin. W meczu inaugurującym zeszłoroczne rozgrywki Zawisza musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Rok temu, Jarota zwyciężył w Bydgoszczy rezultatem 0:2. W meczu rewanżowym, Bydgoszczanie wyciągnęli wnioski i po emocjonującym spotkaniu tryumfowali nad zespołem z Jarocina.

Jak informuje portal ZawiszaStats oba kluby w swojej historii mierzyły się dziesięć razy. Bilans spotkań jest wyrównany. Zarówno zespoły Zawiszy jak i Jaroty, w meczach pomiędzy sobą, wygrywały czterokrotnie. Dwukrotnie rywalizacja kończyła się wynikiem remisowym.

Zawisza Bydgoszcz udanie zainaugurował rozgrywki sezonu 2022/23, pokonując Vinetę Wolin 1:3 w meczu wyjazdowym. Dwie bramki strzelił Piotr Okuniewicz, a rzut karny podyktowany dla naszego zespołu wykorzystał Kamil Żylski. Jako, że podopieczni trenera Kołca zgodnie z oczekiwaniami weszli w bieżące rozgrywki razem z bramą, kibice bydgoskiego Zawiszy mają nadzieję na kontynuowanie zwycięskiej formy swojego zespołu w następnych meczach.

Spotkanie 2. kolejki 3 ligi gr. 2 zostanie rozegrane w sobotę (13 sierpnia) o godzinie 17.00 w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 163. Serdecznie zapraszamy do nabywania biletów na najbliższe spotkanie. W biurze Stowarzyszenia Piłkarskiego „Zawisza” (ul. Gdańska 163, wejście od strony trybuny A) wciąż sprzedawane są karnety na rundę jesienną bieżącego sezonu.

 

Olgierd Bondara