Młodzi Rycerze liczą na wsparcie. W niedzielę grają baraż o CLJ

fot. Dariusz Bakuniak

Juniorzy (rocznik 2005) w niedzielę (21 listopada) zmierzą się na stadionie przy ul. Gdańskiej 163 z Gedanią w rewanżowym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U17. Piłkarze liczą na doping kibiców. Początek spotkania o godz. 13.00.

W dziejach odrodzonego Zawiszy Młodzi Rycerze mogą zapisać historyczną kartę. Podopieczni Artura Cielasińskiego mają ogromną szansę awansować do rozgrywek szczebla centralnego. W miniony weekend zrobili ku temu pierwszy krok, pokonując 1:0 na wyjeździe zespół Gedanii, który wygrał juniorską ligę na Pomorzu.

Trener Cielasiński mówił po pierwszym meczu w Gdańsku: – Cieszymy się z wyniku, ale dla nas to dopiero pierwsza połowa, przed nami rewanż. Podchodzimy do tej rywalizacji z pokorą.

Stawia też sprawę jednoznacznie: – Mamy jasno sprecyzowany cel i będziemy do niego dążyć.

Dla niebiesko-czarnych i całego środowiska niedzielny mecz jest wyjątkowym wydarzeniem. Klub prowadzony przez Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza po odrodzeniu się w 2016 roku od B-klasy rozpoczął wspinaczkę na wyższe szczeble. W ciągu pięciu lat krok po kroku zespół seniorów awansował aż do III ligi. W tym czasie klub odbudował drabinkę szkoleniową, a zespoły młodzieżowe odnosiły coraz więcej sukcesów na arenie wojewódzkiej. W niedzielę każdy sympatyk Zawiszy może być świadkiem zwieńczenia tej pracy w postaci awansu do Centralnej Ligi Juniorów U17. Dla kibiców na mecz z Gedanią otwarta będzie trybuna B. Piłkarze, sztab szkoleniowy i działacze serdecznie zapraszają i liczą na gorące wsparcie. Początek spotkania zaplanowano na godz. 13.00.

Baraż o Centralną Ligę Juniorów U17

ZAWISZA BYDGOSZCZ – GEDANIA GDAŃSK

Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka, Bydgoszcz, ul Gdańska 163

niedziela (21 listopada), godz. 13.00

dla kibiców otwarta trybuna B

Pierwszy mecz 1:0 dla Zawiszy

 

Główny Sponsor Drużyn Młodzieżowych: