Młodzi Rycerze zagrali w turnieju „Świderski Cup”

Olaf Stałanowski

W miniony weekend, zawodnicy Zawiszy Bydgoszcz z rocznika 2013 wzięli udział w prestiżowym turnieju „Świderski Cup”. Ekipa trenera Artura Czajkowskiego przez dwa dni toczyła wymagające zmagania na turnieju, który zgromadził najlepsze drużyny z całego kraju.

W weekend, 26 – 28 sierpnia na obiektach przy ulicy Milionowej 12 w Łodzi byliśmy świadkami drugiej edycji turnieju „Świderski Cup”. Organizatorem wydarzenia był AKS SMS Łódź. Turniej powstał z inicjatywy Karola Świderskiego, reprezentanta Polski i zawodnika Charlotte FC oraz Roberta Szwarca, wieloletniego wychowawcy młodzieży w łódzkiej Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego.

Podczas turniejowych zmagań, zespół trenera Artura Czajkowskiego rywalizował z drużynami największych piłkarskich akademii w Polsce. Młodzi Zawiszacy wykazali się dużym zaangażowaniem i chęcią rywalizacji. Wszystkie rozegrane mecze można uznać za ważne doświadczenie, które pomogło w piłkarskim rozwoju naszych zawodników z rocznika 2013. Podczas turnieju „Świderski Cup” zespół trenera Artura Czajkowskiego zmierzył się – między innymi – z drużynami akademii Lecha Poznań, Wisły Kraków, Lechii Gdańsk, Arki Gdynia, Pogoni Szczecin, GKS – u Bełchatów czy Radomiaka Radom.

Na osobne wyróżnienie zasługuje postawa Olafa Stałanowskiego. Nasz młody zawodnik (rocznik 2013) został królem strzelców turnieju „Świderski Cup”. Gratulujemy Olafowi i całej drużynie, która również zapracowała na to indywidualne wyróżnienie. Podczas turniejowych zmagań do sztabu szkoleniowego trenera Artura Czajkowskiego dołączył trener Olgierd Bondara.

Olgierd Bondara

Sponsor Główny grup młodzieżowych Zawiszy Bydgoszcz

Olgierd Bondara