Młodzież Zawiszy znowu pojedzie latem do Gniewina

W niedzielę (24 lipca) rozpocznie się tegoroczne MEGAZGRUPOWANIE drużyn młodzieżowych Zawiszy Bydgoszcz. Będzie to już druga edycja wielkiego obozu szkoleniowego. Zawisza ponownie zajmie cały obiekt Hotelu Mistral Sport w Gniewinie. 

Druga edycja MEGAZGRUPOWANIA zaplanowana jest na tydzień od 24 do 30 lipca 2022 roku. Do Gniewina pojadą młodzi zawodnicy Akademii Zawiszy oraz chętni, którzy zostaną zakwalifikowani przez sztab szkoleniowy.

Przedsięwzięcie jest elementem strategii szkoleniowej bydgoskiego klubu.  Zawisza Bydgoszcz realizuje bowiem filozofię pracy z młodzieżą, opartą na tzw. „periodyzacji”, czyli ściśle zaplanowanym procesie szkolenia na poszczególnym etapach rozwoju zawodników. W ubiegłym roku w MEGAZGRUPOWANIU uczestniczyło blisko 200 osób – młodych piłkarzy oraz trenerów.

W tym roku Zawisza Bydgoszcz będzie miał ponownie do dyspozycji cały ośrodek Hotelu  Mistral Sport w Gniewinie. – Nawet w czasie pobytu Hiszpanów w 2012 roku byli inni goście – usłyszeliśmy. Przypomnijmy, że Hiszpanie z Gniewina dotarli aż do Kijowa, gdzie w finale pokonali Włochów 4:0. Na tych samych obiektach trenuje miejscowy zespół Stolem Gniewino, z którym seniorzy Zawiszy spotkają  się pod koniec maja w 30. kolejce III ligi. U siebie niebiesko-czarni pokonali  gości z Gniewina 2:0.

Tygodniowy pobyt Akademii Zawiszy Bydgoszcz w Hotelu Mistral Sport w Gniewinie rozpocznie się w niedzielę 24 lipca. Na obóz pojadą roczniki od żaka do juniora. Grafik obozu zapowiada się bardzo intensywnie. Podobnie jak w ubiegłym roku każda grupa wiekowa ma też rozegrać co najmniej jeden mecz sparingowy. Oprócz zajęć piłkarskich, uczestnicy zgrupowania będą mieli również wiele innych atrakcji i zabaw pozwalających aktywnie spędzić czas.