Myśl o tym bez przerwy…

fot. Łukasz Gełda

Myśl o tym bez przerwy, najważniejsze są derby. Już w najbliższą sobotę bydgoski Zawisza zmierzy się z zespołem Olimpii Grudziądz.

Olimpia Grudziądz znajduje się na 3. lokacie w tabeli 3 ligi grupy 2. Nasz sobotni przeciwnik, zgodnie z oczekiwaniami zaliczył udany początek sezonu 2022/23. Wystarczy wspomnieć, że Olimpia w trzech pierwszych kolejkach bieżących rozgrywek wygrała trzykrotnie notując trzy czyste konta i strzelając aż 11 bramek! Ogólnie rzecz biorąc w sezonie 2022/23 zespół z Grudziądza wygrał siedem spotkań, dwukrotnie remisował i dwukrotnie przegrał ligowy pojedynek. W bieżącym sezonie Olimpia Grudziądz może pochwalić się dorobkiem 23 punktów w ligowej tabeli. W miniony weekend nasz sobotni przeciwnik przegrał 3:1 z zespołem KP Starogard.

Zawisza przystąpi do najbliższego spotkania będąc na 5. miejscu w tabeli. Podczas bieżącej kampanii drużyna trenera Piotra Kołca wywalczyła 21 punktów, wygrywając siedem razy i cztery razy schodząc z boiska pokonanym. W ostatnim meczu Zawisza na własnym boisku przegrał 3:1 z Polonią Środą Wielkopolską. Honorowe trafienie dla naszego zespołu zaliczył Stanisław Wędzelewski.

Mecz 12. kolejki 3. Ligi grupy 2. odbędzie się w sobotę (15 października) o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Grudziądzu. Zachęcamy do wspierania naszej drużyny i obserwowania klubowych profili na Facebooku, Twitterze, i Instagramie. W biurze Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza (ul. Gdańska 163, wejście od strony trybuny A) sprzedawane są oficjalne trykoty I drużyny Zawiszy Bydgoszcz obowiązujące w sezonie 2022/23. Serdecznie zapraszamy!

Olgierd Bondara