Na remis w derbach

fot. Łukasz Gełda

Po zaciętym pojedynku Zawisza remisuje w wyjazdowym spotkaniu z Olimpią Grudziądz. Z trudnego terenu wywozimy cenny punkt.  

W 30 minucie meczu wyszliśmy na prowadzenie po strzale Sebastiana Rugowskiego. Niestety, ale nie na długo cieszyliśmy się z prowadzenia, gdyż już w 43. minucie spotkania gospodarze doprowadzili do wyrównania. Bramkę zdobył Denis Gojko i jeszcze przed przerwą mieliśmy rezultat 1:1. Po zmianie połów nie padła żadna bramka. Drużyna Olimpii co rusz wypracowywała sobie sytuacje strzeleckie, ale Michał Oczkowski pewnie bronił między słupkami. W końcówce spotkania zrobiło się nerwowo. Po protestach wobec decyzji arbitra dzisiejszych zawodów trener gospodarzy, Bogusław Baniak zobaczył czerwoną kartkę przez co resztę meczu musiał oglądać z wysokości trybun.

Po przegranej z zespołem Polonii Środa Wielkopolska Zawisza łapie oddech i zdobywa punkt w starciu z Olimpią Grudziądz. Remis po zaciętym pojedynku z lokalnym rywalem jest dobrym prognostykiem przed nadchodzącą ciężką przeprawą z zespołem Radomiaka Radom. Warto wspomnieć, że dzisiejszy wynik jest pierwszym wynikiem remisowym w meczu z udziałem Zawiszy w bieżącym sezonie. W dotychczasowych meczach drużyna Czarnego Rycerza nie uznawała kompromisów. Podczas sezonu 2022/23, nie wliczając dzisiejszych zawodów podopieczni trenera Piotra Kołca wygrywali siedem razy i cztery razy przegrywali ligowe spotkania.

Następny mecz z udziałem bydgoskiego Zawiszy odbędzie się już w przyszły czwartek, 20 października (czwartek) o godzinie 17.30, podopieczni trenera Piotra Kołca zmierzą się z ekipą Radomiaka Radom w ramach rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. Bilety na mecz są dostępne na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do wspierania naszej drużyny i obserwowania klubowych profili na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Olgierd Bondara