Pięciu piłkarzy pierwszego zespołu bez nowych kontraktów.

Adam Paliwoda, Jarosław Tkaczyk, Michał Graczyk, Michał Sacharuk oraz Cyprian Maciejewski nie będą reprezentować barw Zawiszy Bydgoszcz w nadchodzącym sezonie 3. ligi. Z piłkarzami nie przedłużono umów, które wygasają 30 czerwca 2024.

Adam Paliwoda dołączył do Zawiszy 15. lipca 2021 roku. W niebiesko-czarnych barwach zagrał w 78. meczach ligowych oraz 3. w Fortuna Pucharze Polski. Zdobył z Zawiszą dwa Puchary Polski K-PZPN. Łącznie reprezentował barwy Zawiszy w 91. spotkaniach.

Jarosław Tkaczyk na Gdańskiej 163 pojawił się 1. września 2021 roku. 20-letni bramkarz bronił dostępu do bramki Zawiszy w 22 meczach ligowych. W minionym sezonie zagrał w 7. spotkaniach 3. ligi, 2. grupy.

Michał Graczyk został piłkarzem Zawiszy Bydgoszcz zimą 2023 roku. Przez 1,5 roku zagrał w 51. meczach Zawiszy. W tym 45. spotkań w 3. lidze oraz 1. mecz w Fortuna Pucharze Polski przeciwko Lechowi Poznań.

Michał Sacharuk również dołączył do Zawiszy Bydgoszcz zimą 2023 roku. Urodzony w Toruniu (wychowanek Włókniarza) zagrał dla Zawiszy 37. meczów (w tym 33. o ligowe punkty i 1. w Fortuna Pucharze Polski). Zdobył dla Zawiszy Bydgoszcz Puchar Polski K-PZPN w sezonie 2023/24. Był autorem jedynej bramki w spotkaniu finałowym przeciwko Chemikowi Bydgoszcz. Przez ostatni czas zawodnik leczył kontuzję.

Cyprian Maciejewski barwy Zawiszy reprezentował od 17. stycznia 2021 roku. Z Zawiszą awansował do 3. ligi. Zagrał w 66. spotkaniach i strzelił 5. bramek. Zagrał w 3. meczach Fortuna Pucharu Polski. Cyprian przeszedł dwie operacje kontuzjowanego barku, co ostatecznie zmusiło zawodnika do zakończenia piłkarskiej kariery w wieku 22. lat. Drogi Cypriana i Zawiszy się jednak nie rozchodzą, bo zawodnik znalazł dla siebie miejsce jako trener w Akademii Zawiszy Bydgoszcz, a ciężką i sumienną pracą awansował na asystenta trenera Cielasińskiego w zespole rezerw Zawiszy.

Wszystkim dziękujemy za grę dla Zawiszy Bydgoszcz i życzymy powodzenia w dalszej karierze. Do zobaczenia na piłkarskim szlaku!