Podnieść rękawicę w Kartuzach

fot. Łukasz Gełda

Po przekonującej wygranej z zespołem Unii Janikowo czas ponownie podnieść rękawicę i rzucić się w wir ligowych zmagań. Przed nami wyjazdowe spotkanie z drużyną Cartusii Kartuzy.

Cartusia Kartuzy okupuje 13. lokatę 3 ligi grupy 2. Nasz piątkowy rywal wyśmienicie rozpoczął kampanię 2022/23. W dwóch pierwszych meczach pewnie pokonał drużyny Unii Solec Kujawski i Sokoła Kleczew. Drużyna z Kaszub nie utrzymała tempa z dwóch pierwszych meczów, dzięki czemu na następne ligowe punkty musiała czekać do siódmej kolejki tego sezonu. Wtedy to, nasi piątkowi przeciwnicy wygrali 1:0 z zespołem SKS Bałtyku Gdynia. W bieżącym sezonie Cartusia Kartuzy może pochwalić się dorobkiem dziewięciu punktów w ligowej tabeli.

Zawisza przystąpi do najbliższego spotkania będąc na piątym miejscu w tabeli. Drużyna trenera Piotra Kołca podniosła z murawy osiemnaście ligowych punktów, wygrywając sześć razy i trzy razy, schodząc z boiska pokonanym. W ostatnim meczu, Zawisza wygrał 5:1 w domowym meczu z Unią Janikowo. Bramki dla naszego zespołu zdobywali Gabriel Falciano (3), Maciej Koziara i Kamil Żylski.

Mecz 10. kolejki 3. ligi grupy 2. odbędzie się w piątek (30 września) o godzinie 16.00 na Stadionie Gminnym w Kartuzach. Zachęcamy do wspierania naszej drużyny i obserwowania klubowych profili na Facebooku, Twitterze, i Instagramie. W biurze Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza (ul. Gdańska 163, wejście od strony trybuny A) sprzedawane są oficjalne trykoty I drużyny Zawiszy Bydgoszcz obowiązujące w sezonie 2022/23. Serdecznie zapraszamy!

Olgierd Bondara