Pucharowy spektakl na horyzoncie: Gdzie historia pisze kolejny rozdział!

Kiedy mówimy o piłkarskich klasykach w Polsce, mecz pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz a Lechem Poznań z pewnością znajduje się na tej liście. W nadchodzącym starciu w ramach 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski, obie drużyny zmierzą się w emocjonującym pojedynku, który obiecuje być jednym z najważniejszych wydarzeń sezonu.

Zawisza i Lech mają bogatą historię rywalizacji, która sięga aż 1956 roku. W ciągu tych lat obie drużyny spotkały się 40 razy, z Lechem mającym lekko korzystniejszy bilans. Jednak Zawisza miał swoje chwile triumfu, takie jak spektakularne zwycięstwo 6-0 nad Lechem w 1959 roku. Wspomnienia z tych starć są żywe w pamięci kibiców obu drużyn, a każde kolejne spotkanie dodaje nowy rozdział do tej fascynującej sagi.

W XXI wieku spotkania pomiędzy Zawiszą a Lechem były zawsze pełne napięcia i emocji. W każdym z pięciu ostatnich meczów przynajmniej jeden zawodnik otrzymał czerwoną kartkę, co świadczy o intensywności rywalizacji. W obecnej kadrze Lecha nie ma piłkarzy, którzy wcześniej reprezentowali barwy Zawiszy, ale w składzie Zawiszy jest Krystian Sanocki, który miał krótki epizod w poznańskim klubie.

Piotr Kołc z Zawiszy i John van den Brom z Lecha po raz pierwszy staną naprzeciwko siebie jako trenerzy. Obydwaj mają różne doświadczenia i strategie, co czyni ten mecz jeszcze bardziej interesującym.

Oczekuje się, że liczba 14 000 widzów na Stadionie Zawiszy, to największa frekwencja od 1990 roku, kiedy to spotkanie z Legią Warszawa przyciągnęło 18 030 kibiców.

Spotkanie poprowadzi sędzia Paweł Malec z Łodzi, który po raz pierwszy będzie sędziować mecz z udziałem Zawiszy.

Mecz Zawisza Bydgoszcz kontra Lech Poznań w 1/16 finału Pucharu Polski obiecuje być niezapomnianym wydarzeniem dla kibiców obu drużyn. Z historią, pasją i chwałą po obu stronach, to starcie z pewnością dostarczy mnóstwo emocji i niezapomnianych chwil.

Partnerzy meczu:

Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz i zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy Primabiotic!
Dla chętnych posiadamy również kod rabatowy, który uprawnia Was do zakupów -10% na cały koszyk: ZAWISZA
https://tiny.pl/cpqsr


Opierając się na danych zawartych na ZawiszaStats.pl.