Pućka Wypożyczony do GKS Tychy na INEA 1 Liga Games

Zawisza Bydgoszcz eSport ogłasza, że Aleksander Pućka, nasz doświadczony e-sportowiec, został wypożyczony do GKS Tychy na potrzeby rozgrywek turnieju INEA 1. Liga Games, rozpoczynających się w styczniu. Wcześniej Aleksander był wypożyczany m.in. do Zagłębia Lubin w rozgrywkach Ekstraklasa Games.

Sekcja e-sportowa Zawiszy Bydgoszcz od czterech lat realizuje strategię wsparcia dla zawodników związanych z klubem i współpracy z klubami bliskimi kibicom. Dotychczasowa współpraca z ŁKS Łódź oraz Zagłębiem Lubin w ramach Ekstraklasa Games, a obecnie z GKS Tychy w INEA 1. Liga Games, stanowi kluczowy element tej strategii. Jest to niezwykle ważne dla budowania silnych relacji i podkreśla zaangażowanie klubu w rozwijanie e-sportu, jednocześnie utrzymując bliskie więzi z lokalną społecznością kibiców.

Jestem niezwykle podekscytowany i dumny z możliwości reprezentowania barw GKS Tychy w rozgrywkach INEA 1. Liga Games. Będąc zarówno zawodnikiem, jak i kibicem Zawiszy Bydgoszcz, doceniam tę okazję jeszcze bardziej, zwłaszcza że kibice obu naszych klubów darzą się wzajemną sympatią. To dla mnie nie tylko esportowe wyzwanie, ale również wspaniała szansa na umacnianie przyjaznych relacji między naszymi klubami. – komentuje Aleksander Pućka.

Pierwsza Liga Piłkarska we współpracy z agencją eMinePro oraz firmą INEA, dostawcą szybkiego Internetu światłowodowego, a także usług telewizyjnych i telefonicznych, startuje z cyklem rozgrywek e-sportowych pod nazwą INEA 1 Liga Games.

INEA 1 Liga Games powstaje na podstawie doświadczeń ze zorganizowanych w ubiegłym sezonie pierwszych turniejów e-sportowych z udziałem reprezentantów pierwszoligowych drużyn. Tym razem uczestnictwo w rozgrywkach zadeklarowały wszystkie kluby 1 Ligi, a projekt będzie prowadzony przy ścisłej współpracy z PKO BP Ekstraklasa Games, które również prowadzone są przez agencję eMinePro.

Zasadniczą częścią rozgrywek INEA 1 Liga Games będą turnieje online w grze EA Sports FC 24 zaplanowane na początek roku 2024 r.

Sponsorem tytularnym rozgrywek będzie firma INEA (www.inea.pl), która od początku sezonu 2023/2024 jest również jednym ze sponsorów Fortuna 1 Ligi.

INEA to firma z 30-letnim doświadczeniem, która świadczy usługi w całej Polsce, z którą w obecnym sezonie wspólnie udało nam się już przeprowadzić wiele cennych aktywacji skierowanych do kibiców. Cieszymy się, że teraz zaangażowanie INEA pozwoli na rozwój projektu e-sportowego. INEA 1 Liga Games to dla nas ważny projekt i jego rozwój na przestrzeni najbliższych lat wpisany jest w plan całej ligi – powiedział Marcin Janicki, prezes zarządu Pierwszej Ligi Piłkarskiej.