Rezerwy dały radę. Ważne zwycięstwo!

W bardzo ważnym meczu o mistrzostwo A klasy piłkarze rezerw pokonali bezpośredniego rywala w walce o drugie, barażowe miejsce, zespół Sparty Przysiersk 4:1.

Nasz zespół wystąpił w składzie:

Prus – Jaskuła, Dobek (kapitan), Michalski, Gorzycki – Bakuniak, Michewicz, Słoniecki (76’ Goldmann), Semeniuk, Pachnik – Majer

Bramki zdobyli:

20’ Kamil Dobek

44’ Wiktor Majer

64’, 90’ Oskar Semeniuk

Od początku spotkania przewagę uzyskali nasi piłkarze. Na bramkę przeciwnika sunął atak za atakiem. Przewagę udało się udokumentować w 20 minucie meczu – na listę strzelców wpisał się kapitan niebiesko-czarnych Kamil Dobek. Po zdobyciu bramki Zawiszacy dalej atakowali. W 44 minucie spotkania wynik na 2-0 podwyższył Wiktor Majer. Krótko po wznowieniu gry po przerwie gospodarze zdobyli kontaktową bramkę. Nie podłamało to jednak naszych piłkarzy, którzy dalej grali „swoje”, dominując przede wszystkim w środku pola. Dwie bramki zdobył Oskar Semeniuk, pieczętując tym samym zwycięstwo Zawiszy. Był to bardzo dobry mecz w wykonaniu naszych piłkarzy.

Mecz podsumował strzelec dwóch bramek dla naszego zespołu, Oskar Semeniuk:

„Uważam, że od samego początku weszliśmy w mecz naładowani i wiedzieliśmy co mamy zrobić. Udało nam się strzelić szybko pierwszą bramkę i przed końcem pierwszej połowy dołożyć drugą. Niestety, na początku drugiej połowy tracimy bramkę, jednak nie podcięło nam to skrzydeł i udało się nam jeszcze dołożyć dwie bramki. Dużo dało nam to zwycięstwo i walczymy o awans!”.

Przed zespołem rezerw teraz spotkanie na własnym boisku – w niedzielę 14 maja podejmie drużynę Gromu Więcbork.