Rozpocząć serię w Starogardzie

fot. Łukasz Gełda

Już jutro tj. 8. kwietnia drużyna Zawiszy Bydgoszcz rozegra kolejny mecz w 3. lidze. Rywalem niebiesko-czarnych będzie mający aspiracje do awansu zespół KP Starogard Gdański.

Nasz sobotni rywal zanotował świetny start rundy wiosennej, który była kontynuacją jesiennych meczów. KP nie przegrał bowiem meczu od 15. października 2022 (seria 10 meczów bez porażki). Podopiecznych trenera Łukasza Kowalskiego zatrzymała dopiero Pogoń II Szczecin, i to nie bez problemów, wygrywając 2:1 po golu Fabiana Pacha w końcówce spotkania.
KP Starogard po 22. meczach zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli. Do liderującej Pogoni II traci 7. punktów, więc w Starogardzie nikt nie wyobraża sobie straty punktów na własnym boisku. Biało-zieloni mogą się pochwalić solidną defensywą - w dotychczasowych meczach stracili zaledwie 18. bramek, co w zestawieniu z innymi zespołami daje 3. miejsce. KP oszczędniejszy jest w ofensywie, bo z 27. strzelonymi bramkami jest dopiero 11. "siłą" ligi. Jak wiadomo statystyki nie grają, a wyniki z obecnie trwającego sezonu pokazują, że wygrać można z każdym.

Dokładnie z takim nastawieniem do Starogardu Gdańskiego jadą wybrańcy trenera Piotra Kołca. Zawisza Bydgoszcz złapał w Prima Aprilis wielki oddech i zdmuchnął z boiska Bałtyk Gdynia zwyciężając 5:1. W Bydgoszczy wszyscy wierzą, że jest to punkt zwrotny w rundzie wiosennej i po słabym początku Zawisza ruszy z impetem na kolejnych rywali zwyciężając mecz za meczem. Tym bardziej, że kolejny raz będą mogli liczyć na swoich kibiców, którzy tłumnie wybierają się do Starogardu Gdańskiego.

Przypominamy, że 4. września po golu Mateusza Oczkowskiego ograliśmy na Gdańskiej KP 1:0.