Sebastian Golak nowym piłkarzem Zawiszy Bydgoszcz

Sebastian Golak podpisał kontrakt z Zawiszą Bydgoszcz.

Urodzony 28 września 1999 roku w Poznaniu, 24-letni środkowy obrońca jest wychowankiem Akademii Lecha Poznań, gdzie trenował do 2017 roku. Następnie kontynuował swoją piłkarską karierę w Akademii Śląska Wrocław, regularnie występując w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. W Śląsku zagrał również w drugim zespole.

Sezon 2019/20 rozpoczął w Mieszku Gniezno (3. liga), a po pół roku przeniósł się do Jaroty Jarocin (3. liga), gdzie spędził półtora roku. W sezonie 2022/23, z Sokoła Kleczew (3. liga), trafił do I-ligowej Chojniczanki. Na boiskach Fortuna 1. Ligi zadebiutował w meczu z Puszczą Niepołomice.

Wiosnę 2023 spędził na wypożyczeniu w 2-ligowym GKS Jastrzębie, gdzie mimo młodego wieku był podstawowym obrońcą. W minionym sezonie wystąpił w barwach Chojniczanki w 16 meczach, a łącznie na boiskach 2. ligi zagrał 29 razy.

Bardzo się cieszę z możliwości dołączania do klubu z taką historią jakim jest Zawisza. Dołożę wszelkich starań, abyśmy w przyszłym roku razem świętowali powrót na szczebel centralny. Z dumą będę reprezentował niebiesko-czarne barwy. Pozdrawiam wszystkich kibiców Zawiszy i do zobaczenia na stadionie! – skomentował Sebastian Golak po podpisaniu kontraktu.

Cieszymy się, że Sebastian dołączył do naszego zespołu i liczymy na jego znaczący wkład w nadchodzących rozgrywkach. Witamy w Zawiszy Bydgoszcz!