Spotkanie wielkich ambicji: Zawisza Bydgoszcz kontra Vineta Wolin.

fot. M. Nowacki

W nadchodzącą sobotę, 21 października, na stadionie przy Gdańskiej 163 w Bydgoszczy, kibice będą świadkami prawdziwej piłkarskiej uczty. Piąty w ligowej tabeli Zawisza Bydgoszcz podejmie drużynę wicelidera, Vinetę Wolin w ramach 13. kolejki Trzeciej ligi „gr. 2”. 

Ostatnie mecze obu zespołów dostarczyły kibicom różnych emocji. Zawisza, niestety, nie pokazał monolitu w grze obronnej, ulegając Sokołowi Kleczew aż 4-1. Jedyny akcent pozytywny to bramka zdobyta przez Macieja Koziarę. Z kolei Vineta Wolin podzieliła się punktami z Błękitnymi Stargard, kończąc spotkanie remisem 0-0, co ostatecznie nie zaszkodziło żadnej ze stron.

W tabeli ligowej Vineta ma przewagę pięciu punktów nad Zawiszą. Jednak historia bezpośrednich spotkań pokazuje, że nasza drużyna potrafi stawić czoła rywalowi. W poprzednich dwóch starciach Zawisza odnotował zwycięstwo 3-1 oraz remis 2-2. Te wyniki dają nadzieję na kolejne udane starcie.

Adam Nagórski, kapitan Vinety, podkreślił znaczenie meczu w Bydgoszczy, mówiąc: „Mecz w Bydgoszczy jest zawsze szczególnym wydarzeniem w kalendarzu ligowym. Po pierwsze Zawisza czyli duża firma piłkarska, a po drugie atmosfera na najpiękniejszym stadionie w lidze dodaje smaczku rywalizacji. Już po pierwszym treningu w tygodniu widać, że zespół jest mocno zmotywowany, aby w sobotę przywieźć z Bydgoszczy trzy oczka.

Z kolei Kornel Sochań, kapitan Zawiszy, podkreślił znaczenie wsparcia kibiców w nadchodzącym spotkaniu: „Wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy starcia z Lechem w Pucharze Polski, ale zanim to nastąpi, czeka nas ważne spotkanie z Vinetą już w najbliższą sobotę. Nasza drużyna potrzebuje Waszego wsparcia teraz bardziej niż kiedykolwiek! Przyjdźcie i pomóżcie nam głośnym dopingiem poprowadzić Zawiszę do zwycięstwa. Wasza energia jest naszym napędem!

W składzie Zawiszy po kontuzjach wracają Michał Sacharuk oraz Mariusz Sławek, co z pewnością wzmocni naszą drużynę w starciu z tak wymagającym przeciwnikiem. Sędziowie tego spotkania to Paweł Wrzeszczyński (Kalisz), Szymon Pera i Krzysztof Filar.

PRZYPOMINAMY: jutro w kasie stadionu będzie można nabyć bilety na mecz z Lechem Poznań w ramach 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Sprzedaż startuje o godzinie 13:00!

Dodatkowo, warto podkreślić, że jutro 200. mecz na ławce Zawiszy zanotuje kierownik pierwszego zespołu, Krzysztof Jóźwik. To wielki moment dla niego i całego klubu. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!