Uspokoić Bałtyk

fot. Łukasz Gełda

Już w najbliższą sobotę drużyna Zawiszy Bydgoszcz podejmować będzie na własnym stadionie Bałtyk Gdynia. Bałtyk, który mimo swoich problemów w tabeli potrafił tydzień temu zatrzymać liderujące rezerwy Pogoni Szczecin. Dla obu ekip będzie to 17. pojedynek bezpośredni. Bilans zdecydowanie przemawia za Zawiszą.

We wcześniejszych pojedynkach Zawiszy z Bałtykiem nasz zespół aż 9-krotnie zwyciężał, 6-krotnie mecz kończył się podziałem punktów, a tylko raz wygrał Bałtyk. Na dodatek walkowerem (31.03.2001 Zawisza - Bałtyk). Z tych statystyk na pewno nic nie zrobi sobie sztab szkoleniowy i piłkarze Zawiszy, bo ci dobrze wiedzą, że Bałtyk potrafi zaskoczyć. Przekonały się o tym rezerwy "Portowców", które w Gdyni przed tygodniem przegrały 4:3 i straciły nie tylko fotel lidera, ale i margines błędu (Pogoń II ma zaległy mecz i 2. punkty straty do liderującej Olimpii Grudziądz).

Również poprzednie mecze przez wielu nazywanych "Trzecią siłą Trójmiasta" zwiastują ciekawy mecz przy ul. Gdańskiej 163. Bałtyk w pierwszej kolejce rundy wiosennej zremisował 2:2 u siebie z Unią Swarzędz, przegrał również u siebie 3:0 z Błękitnymi oraz minimalnie uległ w delegacji walczącemu o awans KP Starogard (2:1).

W Bydgoszczy wszyscy czekają, aż Zawisza podniesie 3. punkty z murawy, bo poza walkowerem za nieudolność organizacyjną Jaroty Zawisza jeszcze na wiosnę nie wygrał.

W sobotnim meczu na pewno zabraknie kapitana Zawiszy Bydgoszcz, Korneliusza Sochania, który pauzuje za kartki.

Od wtorku (28. marca) wystartowała w Internecie sprzedaż biletów na najbliższy mecz ligowy Zawiszy Bydgoszcz na stadionie przy ul. Gdańskiej 163.

Mecz z Bałtykiem Gdynia rozpocznie się w sobotę (1. kwietnia) o godz. 14.00.

Więcej o biletach TUTAJ.

Zachęcamy do wspierania naszej drużyny!