Wiktor Kulik powołany na zgrupowanie selekcyjne kadry Polski!

fot. Olgierd Bondara

Trener reprezentacji Polski U-15, Dariusz Gęsior ogłosił 24-osobową listę zawodników powołanych na zgrupowanie selekcyjne. Wśród desygnowanych zawodników znalazł się Wiktor Kulik, zawodnik drużyny Zawiszy Bydgoszcz do lat 15 prowadzonej przez trenera Dawida Kierzka.

Wiktor Kulik jest członkiem drużyny trampkarzy (C1) do lat 15. Zespół Zawiszy Bydgoszcz U-15 znajduje się na 3. lokacie w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej KPZPN. I trenerem zespołu jest Dawid Kierzek, a asystentem trenera jest Olgierd Bondara.

W wypowiedzi dla oficjalnej strony internetowej naszego klubu, trener Dawid Kierzek skomentował powołanie Wiktora i nakreślił sylwetkę swojego podopiecznego:

Wiktor swoją przygodę z piłką rozpoczynał w klubie ze swojej małej miejscowości – Noteciance Pakość. Do naszego klubu dołączył w styczniu tego roku, a więc współpracujemy razem dopiero 10 miesięcy. Od samego początku dobrze wkomponował się do drużyny pokazując, że posiada on duże umiejętności piłkarskie. Wiktor jest zawodnikiem, który ciężko pracuje na treningach, aby podnosić swoje umiejętności. Na boisku występuje na pozycji „9”. Jest to zawodnik, który zarówno potrafi strzelać bramki jak i asystować przy golach kolegów z drużyny. Warto dodać, że wykonuje on na boisku dużą pracę dla zespołu, zarówno w ofensywie jak i defensywie. Cieszę się, że jego praca została doceniona powołaniem na konsultacje do Kadry Polski U-15, co jest na pewno dużym wyróżnieniem, a także mam nadzieję bodźcem do jeszcze cięższej pracy zarówno dla niego, jak i innych zawodników naszego klubu. Mam nadzieję, że w przyszłości również praca innych chłopców zostanie zauważona i takich powołań będzie więcej.

Zgrupowanie selekcyjne odbędzie się w dniach 24 – 27 października w Łodzi. Wiktorowi, gratulujemy wyróżnienia i życzymy powodzenia!

Olgierd Bondara