Z determinacją i wiarą w siebie – Zawisza jest gotów na kolejne wyzwanie!

fot. Łukasz Gełda

Z determinacją i niegasnącą pasją, Zawisza Bydgoszcz jest gotów stanąć twarzą w twarz z kolejnym rywalem w 9. kolejce. Czas potwierdzić naszą siłę i kontynuować pasmo zwycięstw!

[event_blocks title=”” event=”” team=”82″ league=”121″ season=”197″ venue=”0″ status=”default” format=”default” date=”0″ date_from=”default” date_to=”default” date_past=”” date_future=”” date_relative=”0″ day=”9″ number=”1″ orderby=”default” order=”default” show_all_events_link=”0″ align=”null”]

Ostatni mecz Zawiszy był prawdziwym pokazem dominacji. Bydgoszczanie rozbili swojego rywala, zdobywając aż 6 bramek i nie pozwalając na żadną odpowiedź. To spotkanie z pewnością dodało im pewności siebie przed nadchodzącym starciem.

Pogoń Nowe Skalmierzyce w ostatniej kolejce podzieliła się punktami z Błękitnymi Stargard. Mecz zakończył się wynikiem 1-1, a bramki dla obu drużyn zdobyli Grzegorz Aftyka oraz Krzysztof Dymarski.

Jeśli spojrzymy na tabelę ligową, Zawisza Bydgoszcz zajmuje obecnie 6. miejsce z dorobkiem 14 punktów (4 wygrane, 2 remisy, 2 porażki, bilans bramek 19-6). Pogoń Nowe Skalmierzyce plasuje się na 4. pozycji z 16 punktami (5 wygrane, 1 remis, 2 porażki, bilans bramek 15-10).

Ostatnie trzy mecze Zawiszy to:

 1. Zawisza 0-2 Cartusia Kartuzy
 2. Pogoń II Szczecin 1-1 Zawisza Bydgoszcz
 3. Zawisza 6-0 KP Starogard Gdański

W bezpośrednich starciach obu drużyn widać pewną przewagę Zawiszy. W ostatnich czterech meczach Zawisza odnotował 3 zwycięstwa, podczas gdy Pogoń jedno. Najnowsze spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1 na korzyść Zawiszy.

Skupiamy uwagę na swojej grze i chcemy udowodnić, że dobra dyspozycja sprzed tygodnia nie była przypadkowa. Jako drużyna mamy wewnętrzny cel do początku października i jutro chcemy zrobić kolejny krok do jego realizacji. – powiedział przed meczem z Pogonią kapitan zespołu, Kornel Sochań.

Sędzią głównym jutrzejszego meczu będzie Filip Paszczyk z Wolan, a na liniach asystować mu będą Wojciech Kozik z Bierkowic oraz Mariusz Mordarski z Kłodzka.

Zestaw meczów 9. kolejki:

 1. Elana Toruń – Sokół Kleczew
 2. Unia Solec Kujawski – Wikęd Luzino
 3. Flota Świnoujście – Noteć Czarnków
 4. Unia Swarzędz 3-4 Gedania Gdańsk
 5. Cartusia Kartuzy – Świt Skolwin (Szczecin)
 6. Pogoń II Szczecin 3-0 Polonia Środa Wielkopolska
 7. KP Starogard Gdański – Vineta Wolin
 8. Pogoń Nowe Skalmierzyce – Zawisza Bydgoszcz
 9. Stolem Gniewino – Błękitni Stargard

Czekamy na emocjonujące starcie w Nowych Skalmierzycach zakończone zwycięstwem Zawiszy!