Zawisza Bydgoszcz doznał pierwszej porażki w sezonie

W emocjonującym spotkaniu na szczycie 5. kolejki, Zawisza Bydgoszcz nie zdołał zdobyć punktów w Swarzędzu, kończąc mecz wynikiem 2:1 na korzyść „Dumy Swarzędza”.

Unia Swarzędz – Zawisza Bydgoszcz 2:1 (0:0)

Bramki: Krzysztof Biegański (65), Filip Soboń (90+5) – Fabian Leonowicz (82)
Zawisza: Oczkowski – Sochań, Maciejewski, Sławek, Nowak,- Kona, Graczyk, Sobieralski, Sanocki, Bojas – Okuniewicz

Mimo że pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, druga połowa przyniosła kibicom prawdziwą dawkę emocji. Krzysztof Biegański otworzył wynik dla Unii w 65. minucie, ale Zawisza szybko odpowiedział bramką Fabiana Leonowicza, który zdobył swoje pierwsze trafienie w tym sezonie. Niestety dla drużyny z Bydgoszczy, gospodarze zdobyli zwycięską bramkę w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry, dzięki czemu obie drużyny zrównały się punktami w tabeli.

Nie można nie wspomnieć o problemach kadrowych Zawiszy. Absencja takich zawodników jak Maciej Koziara i Patryk Urbański, którzy są kluczowymi postaciami w składzie, z pewnością wpłynęła na wynik spotkania.

Mimo porażki, Zawisza ma szansę na rehabilitację już w kolejnym meczu. Drużyna zagra na własnym stadionie przeciwko Cartusii Kartuzy 2 września o godzinie 17:00. Kibice z pewnością będą oczekiwać zwycięstwa i powrotu do formy, która pozwoliła Zawiszy na tak udany początek sezonu.