Zawisza Bydgoszcz Honorowym Patronem spektaklu „WAG – żona i dziewczyna piłkarza”

Zawisza Bydgoszcz objął Honorowy Patronat nad spektaklem „WAG – żona i dziewczyna piłkarza”, którego premiera odbędzie się 23 kwietnia na dużej scenie Teatru Kameralnego w Bydgoszczy.

Życie futbolowych gwiazd to wspaniałe emocje, potężny stres i jeszcze bardziej potężne zarobki. Oraz kobiety, które na Wyspach doczekały się zbiorczego określenia „WAGs” – żony i dziewczyny piłkarzy. Nierzadko one same stają się rozpoznawalnymi postaciami w popkulturze i lśnią blaskiem na eventowych ściankach. Jednak każdy blask ma również swój cień…

Czarna komedia Irlandki Gemmy Doorly opowiada o skomplikowanym życiu kobiet związanych z piłkarzem angielskiej Premier League. Żona nakrywa swojego męża na romansie i zaprasza jego kochankę do luksusowej rezydencji. Chce ją przekonać, żeby zostawiła ich małżeństwo w spokoju. Jednak, niczym w dobrym piłkarskim meczu, żadna z kobiet nie wie, czego może spodziewać się po rywalce.
„WAG – żona i dziewczyna to piłkarza” to kameralny komediodramat rozpisany na dwie kobiece role. Choć może to jasno wynikać z powyższego opisu, warto podkreślić: spektakl jest przeznaczony dla widzów dorosłych.

Realizatorzy:

Scenariusz – Gemma Doorly
Tłumaczenie – Katarzyna Chmara
Reżyseria – Mirosław Henke
Scenografia – Mariusz Napierała
Muzyka – Piotr Salaber
Inspicjent – Emilia Malczyk

Obsada:

Katarzyna Chmara
Joanna Pilska

Premiera: 23 kwietnia 2022, duża scena Teatru Kameralnego w Bydgoszczy

Dyrekcja Teatru Kameralnego zastrzega sobie możliwość dokonania zmian w repertuarze.
Zakupione bilety podlegają zwrotowi jedynie w przypadku odwołania wydarzenia przez organizatora.
Po rozpoczęciu spektaklu udział w przedstawieniu będzie niemożliwy. Prosimy widzów o punktualność.

> BILETY ONLINE <<