Zawisza Bydgoszcz na fali wznoszącej!

fot. Łukasz Gełda

W ostatniej kolejce Zawisza Bydgoszcz pokazał klasę, dzięki czemu awansował na pozycję wicelidera tabeli, tracąc zaledwie dwa punkty do prowadzącej Vinety Wolin.

[event_blocks title=”” event=”” team=”82″ league=”121″ season=”197″ venue=”0″ status=”default” format=”default” date=”0″ date_from=”default” date_to=”default” date_past=”” date_future=”” date_relative=”0″ day=”4″ number=”1″ orderby=”default” order=”default” show_all_events_link=”0″ align=”null”]

W składzie Zawiszy wystąpili: Tkaczyk w bramce; Nowak, Maciejewski, Urbański i Sławek w obronie; Sochań, Graczyk oraz Koziara, który został zastąpiony przez Konę w 3. minucie, w środku pola; oraz Sanocki (zastąpiony przez Rugowskiego w 75. minucie), Okuniewicz (zastąpiony przez Bojasa w 75. minucie) oraz Chachuła (zastąpiony przez Sacharuka w 64. minucie).

Pierwsza połowa rozpoczęła się od ofensywy gości, ale po 20 minutach Zawisza przejął inicjatywę. Efektem tego była bramka zdobyta przez Jana Chachułę w 32. minucie po świetnej akcji Sanockiego. W drugiej połowie, mimo kilku szans, Zawisza musiał czekać do 87. minuty na drugą bramkę, którą zdobył Jakub Bojas.

Kolejne wyzwanie czeka Zawiszę już w najbliższą sobotę o godzinie 13:00, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z Unią Swarzędz.