Zawisza wygrał w Gdańsku

W pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17 młodzi piłkarze Zawiszy Bydgoszcz pokonali w Gdańsku Gedanię 1:0. Rewanż za tydzień w Bydgoszczy.

Na boisku przy ul. Hallera 201 w Gdańsku spotkały się w niedzielę (14 listopada) zespoły rocznika 2005, które wygrały rozgrywki wojewódzkie w swoich okręgach. Obie drużyny nie przegrały jesienią żadnego spotkania i dominowały w swoich ligach. Gedania w 13 pojedynkach zaaplikowała rywalom aż 70 goli, tracąc tylko 11. Bydgoszczanie byli jeszcze lepsi w obronie, bo na szczeblu wojewódzkim stracili ledwie cztery bramki, strzelając 42.

Trener Artur Cielasiński przed wyjazdem do Gdańska był pełen optymizmu: – Mamy jasno sprecyzowany cel i będziemy do niego dążyć.

Niebiesko-czarni zagrali bardzo dojrzałe zawody. Długimi momentami byli zdecydowanie lepsi od gospodarzy. Młodzi bydgoszczanie świetnie zachowywali się w odbiorze piłki i to często już na połowie przeciwnika. To pozwalało im na szybkie przedostanie się w okolice bramki gospodarzy. Dzięki takiej postawie udało im się wywalczyć rzut karny, który na bramkę zamienił w 18 minucie gry Igor Sobieralski.

W drugiej połowie Zawisza kontrolował przebieg gry. Piłkarze Gedanii próbowali szczęścia przede wszystkim po stałych fragmentach gry, ale albo byli nieskuteczni, albo na wysokości zadania stawał Maksymilian Tęgowski. Z kolei ataki bydgoszczan wciąż były bardzo groźne i po jednej z kontr Zawisza nawet zdobył gola, jednak sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej, podniósł chorągiewkę i arbiter główny bramki nie uznał.

Ostatecznie niebiesko-czarni wygrali 1:0. Dokonali rzeczy wyjątkowej, bo gospodarze pierwszy raz w tym sezonie nie zdołali strzelić gola.

– Rywal nas niczym nie zaskoczył – mówił po meczu trener Cielasiński. – Mecz odbył się na ciężkim, grząskim boisku i kosztował wszystkich sporo wysiłku. Cieszymy się z wyniku, ale dla nas to dopiero pierwsza połowa, przed nami rewanż. Podchodzimy do tej rywalizacji z pokorą. Jesteśmy nastawieni na wykonanie ciężkiej pracy.

Za tydzień w niedzielę (21 listopada) oba zespoły spotkają się na Gdańskiej 163.

GEDANIA GDAŃSK – ZAWISZA BYDGOSZCZ 0:1 (0:1)

Bramka: Igor Sobieralski (18 min., rzut karny)

ZAWISZA BYDGOSZCZ: Maksymilian Tęgowski – Jakub Rożek, Mateusz Gorzycki, Norbert Gaczkowski, Kacper Nowak, Dawid Klukiewicz-Okpaca, Alan Serwach, Igor Sobieralski, Krystian Radoszko, Mikołaj Prosek, Maciej Bakuniak

Rezerwowi: Maciej Strzępek – Hubert Jaskuła, Mateusz Strehlke, Krzysztof Potempa, Mateusz Szymczyk, Adam Syty, Mateusz Drzazgowski

Trener: Artur Cielasiński

 

Główny Sponsor Drużyn Młodzieżowych: