Zawisza wzmacnia sztab szkoleniowy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Do ekipy Zawiszy Bydgoszcz dołączył trener Marcin Samborski. Będzie wspierał trenera Piotra Kołca z zakresu treningu techniczno-taktycznego, przygotowania motorycznego i analizy przeciwnika.

31-letni Marcin Samborski ukończył AWFiS w Gdańsku. W sezonie 2019/20 był trenerem Bałtyku Gdynia. Wcześniej w sezonie 2018/19 piastował funkcję drugiego szkoleniowca w nadmorskim klubie. Trener Samborski posiada licencje UEFA A. Ma 10-letnie doświadczenie w pracy z młodzieżą w każdej kategorii wiekowej w akademii piłkarskiej. Może też pochwalić się czteroletnim doświadczeniem w obszarze przygotowania fizycznego i motoryki. Z kolei ostatnie półtora roku ściśle współpracował z piłkarzami z zakresu treningu indywidualnego.

Samborski urodził się 15 listopada, czyli w dniu uznanym przez Polski Związek Piłki Nożnej jako dzień trenera. Był też organizatorem międzynarodowego turnieju U16 Sambor Youth Cup & Conference.

Trener Samborski będzie wspierał Piotra Kołca z zakresu treningu techniczno-taktycznego, przygotowania motorycznego i analizy przeciwnika. Z kolei w akademii Zawiszy Bydgoszcz zostanie zaangażowany w treningi indywidulane.

 

Czytaj też:

Paweł Kawalec w Zagłębiu Lubin

Megazgrupowanie młodzieży Zawiszy Bydgoszcz

 

kj