Zawisza zakontraktował trzech „muszkieterów”

Adrian Brzeziński, Jakub Witucki i Tomasz Żyliński zagrają w niebiesko-czarnych barwach w III lidze – podał Zawisza Bydgoszcz w środę (14 lipca). Całą trójkę cechuje wyjątkowa waleczność na boisku i ciężka praca dla dobra całego zespołu, dlatego można określić ich mianem trzej „muszkieterowie”.

Adrian Brzeziński zadebiutował w odrodzonym Zawiszy Bydgoszcz wiosną 2017 roku w zwycięskim 3:0 meczu B-klasy z Wisłą Fordon. 26-letni pomocnik wywalczył z drużyną cztery awanse – do A-klasy, do klasy okręgowej, do IV ligi i do III ligi. W minionym sezonie wystąpił w 23 meczach ligowych i jednym pucharowym. W lidze strzelił osiem goli i był trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem niebiesko-czarnych. W protokołach meczowych zapisał się też trzema żółtymi i jedną czerwoną kartką.

Jakub Witucki stworzył z kolegami blok obronny, który stracił w IV lidze 29 bramek w 30 meczach. Obrońca, który 24 lipca skończy 29 lat, rozegrał 16 spotkań w lidze i dwa w pucharach. Nie miał okazji wpisać się na listę strzelców. Otrzymał za to aż dziewięć żółtych kartek (sześć w lidze, trzy w pucharach) i dwa razy wyleciał z boiska po obejrzeniu czerwonego kartonika (raz w lidze i raz w pucharze po drugiej żółtej kartce). Witucki przyszedł do Zawiszy przed rozpoczęciem sezonu 2018/19 i po roku gry w klasie okręgowej awansował z zespołem do IV ligi.

Tomasz Żyliński to drugi po Kamilu Żylskim snajper zespołu. Niespełna 23-letni napastnik zdobył w minionym sezonie 11 bramek w IV lidze i jednego gola w rozgrywkach pucharowych. Wychowanek Zawiszy powrócił do klubu z ul. Gdańskiej 163 przed sezonem 2019/20. Swoją pierwszą bramkę dla niebiesko-czarnych zdobył 11 września 2019 roku w pamiętnym spotkaniu Chemik Bydgoszcz-Zawisza 0:4. Na listę strzelców wpisał się w 70. minucie gry podwyższając wynik meczu na 3:0.

 

Czytaj też:

W pomocy Zawiszy Mielcarek i Fürst już zakontraktowani

Żylski będzie strzelał dla Zawiszy w III lidze

Kontrakty Zawiszy: Jastrzembski filarem obrony na III ligę

Zawisza dopina skład na III ligę: Sochań zostaje w klubie

Tomasz Prejs i Rafał Piekuś zostają w Zawiszy

Michał Dumieński zawodnikiem Zawiszy

Michał Oczkowski w Wiśle Płock

 

kj

Źródło: zawiszastats.pl

fot. Edyta Linowiecka