W pomocy Zawiszy Mielcarek i Fürst już zakontraktowani

Wojciech Mielcarek i Oskar Fürst będą grać w Zawiszy Bydgoszczy w nadchodzącym sezonie III ligi – podał klub we wtorek (13 lipca).

Mielcarek przybył do Zawiszy przed rundą wiosenną 2020 roku po przygodzie w Luksemburgu, gdzie grał w drugoligowym FC Jeunesse Canach. Zagrał tam w sześciu meczach i strzelił jednego gola. W rozgrywkach IV ligi 26-letni zawodnik odgrywał ważną rolę w środku pola, gdzie jego zadaniem było kreowanie gry zespołu Zawiszy. W minionym sezonie środkowy pomocnik wystąpił w 28 meczach ligowych. Spędził na boisku 2149 minut, w czasie których strzelił sześć goli i zaliczył 10 asyst, najwięcej w zespole.

Oskar Fürst jest wychowankiem Zawiszy Bydgoszczy. 21-letni ofensywny pomocnik powrócił do klubu przy ul. Gdańskiej 163 zimą 2021 roku. W IV lidze zagrał w 13 meczach – pięć rozpoczynał w pierwszym składzie, a w ośmiu wchodził z ławki rezerwowych. W sumie na boisku był 589 minut. Strzelił dwa gole. Kibice zapamiętają przede wszystkim jego wspaniałą bramkę zdobytą strzałem z narożnika pola karnego w ostatnim meczu sezonu z Pogonią Mogilno.

Czytaj też:

Żylski będzie strzelał dla Zawiszy w III lidze

Kontrakty Zawiszy: Jastrzembski filarem obrony na III ligę

Zawisza dopina skład na III ligę: Sochań zostaje w klubie

Tomasz Prejs i Rafał Piekuś zostają w Zawiszy

Michał Dumieński zawodnikiem Zawiszy

Michał Oczkowski w Wiśle Płock

 

kj

Źródło: zawiszastats.pl