Żylski będzie strzelał dla Zawiszy w III lidze

Król strzelców poprzedniego sezonu IV ligi kujawsko-pomorskiej, Kamil Żylski zostaje w Zawiszy Bydgoszcz – poinformował klub w poniedziałek (12 lipca). W kadrze trzecioligowca znajdzie się też utalentowany junior Medard Dahms.

Kamil Żylski jest wychowankiem klubu z ul. Gdańskiej 163. 1 sierpnia środkowy napastnik skończy 26 lat. Do Zawiszy wrócił w 2020 roku i miał wzmocnić zespół już w rundzie wiosennej, ale wtedy rozgrywki zawieszono z powodu pandemii. W sezonie 2020/21 poprowadził Zawiszę do awansu. W lidze strzelił aż 30 bramek i zdobył koronę króla strzelców. Swój dorobek zgromadził w 16 z 28 ligowych występów. Do tego dorzucił jeszcze dwa gole w rozgrywkach pucharowych w wygranym 5:2 meczu III rundy z Wisłą Fordon 16 września 2020 roku. To najlepszy wyczyn strzelecki reprezentanta Zawiszy w jednym sezonie w historii klubu. Żylski asystował również przy siedmiu bramkach ligowych i dwóch pucharowych. Jego zaangażowanie w grę było też czasami zbyt agresywne. W sezonie 2020/21 był najczęściej karanym przez sędziów zawodnikiem Zawiszy. Otrzymał aż 10 żółtych kartek, a trzy razy musiał opuścić boisko przed czasem po obejrzeniu czerwonego kartonika – zawsze w efekcie drugiego upomnienia żółtą kartką.

Karierę w Zawiszy będzie kontynuował utalentowany junior Medard Dahms. Obecnie 17-latek zadebiutował w ligowym pojedynku niebiesko-czarnych dwa lata temu jako najmłodszy zawodnik w historii klubu. W dniu spotkania ze Startem Pruszcz w klasie okręgowej (8 czerwca 2019 roku) miał 15 lat i 71 dni. W ubiegłym sezonie nastolatek zagrał 590 minut w meczach IV ligi i 135 minut w rozgrywkach pucharowych. Zaliczył dziewięć występów w lidze, w tym sześć w pierwszym składzie oraz dwa w pucharze, raz w wyjściowej jedenastce i raz wszedł z ławki. Strzelił jednego gola we wspomnianym wcześniej meczu z Wisłą Fordon.

Niestety, dłuższą część sezonu Medard Dahms spędził na leczeniu kontuzji. Z gry i treningów wykluczyło go zerwanie więzadeł krzyżowych w kolanie. Klub zadbał o prawidłowy przebieg leczenia młodego zawodnika i sfinansował jego rehabilitację po zabiegu rekonstrukcji. Teraz obie strony liczą na udane występy nastolatka w barwach Zawiszy Bydgoszcz na trzecioligowych boiskach.

Czytaj też:

Kontrakty Zawiszy: Jastrzembski filarem obrony na III ligę

Zawisza dopina skład na III ligę: Sochań zostaje w klubie

Tomasz Prejs i Rafał Piekuś zostają w Zawiszy

Michał Dumieński zawodnikiem Zawiszy

Michał Oczkowski w Wiśle Płock

 

kj

Źródło: zawiszastats.pl

fot. Edyta Linowiecka