Zawisza zgodnie z planem wygrywa Lotto Cup

fot. Gwiazda Bydgoszcz

W miniony weekend mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w V Turnieju Piłkarskim Lotto Cup im. Mariana Stachowicza, który odbył się na obiektach Gwiazdy Bydgoszcz. To wydarzenie, będące już stałym punktem w kalendarzu piłkarskim naszego miasta, przyciągnęło drużyny z regionu, w tym Zawiszę Bydgoszcz, który miał okazję rywalizować z zespołami tj. Dąb Potulice, KS Brzoza, Polonia Bydgoszcz oraz gospodarzami turnieju – Gwiazdą Bydgoszcz.

Nasza drużyna zaprezentowała się z najlepszej strony, nie tylko wygrywając turniej, ale również nie tracąc ani jednej bramki. Taktyczna dyscyplina oraz wysoki poziom techniczny naszych zawodników pozwolił dominować na boisku przez cały czas trwania rozgrywek.

Szczególne wyróżnienie należy się młodym piłkarzom z Akademii, którzy zostali włączeni do składu pierwszego zespołu i stanowili solidne wsparcie dla bardziej doświadczonych kolegów.

Wyniki:
Zawisza Bydgoszcz – Gwiazda Bydgoszcz 1:0
Bramka: Fabian Leonowicz

KS Brzoza – Zawisza Bydgoszcz 0:2
Bramki: Igor Sobieralski, Fabian Leonowicz

Dąb Potulice – Zawisza Bydgoszcz 0:1
Bramka: Hubert Jaskuła

Polonia Bydgoszcz – Zawisza Bydgoszcz 0:3
Bramki: Medard Dahms, Fabian Leonowicz, Sebastian Rugowski

Zawisza Bydgoszcz wystąpił w składzie: Bartek Baran, Dawid Prus, Hubert Jaskuła, Jakuch Pachnik, Kacper Nowak, Medard Dahms, Igor Sobieralski, Jan Chachuła, Alan Serwach, Fabian Leonowicz, Sebastian Rugowski, Aleksander Sklorz, Tymon Paichert, Norbert Woźniak, Michał Jabłońśki, Filip Kowalski, Mateusz Bogun.

Podsumowując, V Turniej Lotto Cup był dla nas nie tylko okazją do rywalizacji i popisu sportowego, ale także cennym doświadczeniem dla naszych zawodników z Akademii, którzy mieli możliwość zdobyć nieocenione doświadczenie na profesjonalnym poziomie. Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych piłkarzy i trenerów, a także wdzięczni organizatorom turnieju za zorganizowanie zawodów.