Seniorzy

Ze Spartą Brodnica w ćwierćfinale OPP

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz pewnie awansowali do ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski, gromiąc w niedzielę (6 marca) Tłuchowię Tłuchów 6:1. Mecz rozegrano gościnnie w Sierpcu.

Po 106 dniach niebiesko-czarni wrócili do gry o stawkę. W 1/8 rozgrywek pucharowych na szczeblu okręgu kujawsko-pomorskiego los przydzielił Zawiszy rywalizację z liderem drugiej grupy klasy okręgowej w województwie, Tłuchowią Tłuchowo. Mecz rozegrano w niedzielę (6 marca) w Sierpcu. Jak zauważył w zapowiedzi meczowej portal zawiszastats.pl, w linii prostej stadion Zawiszy od stadionu tamtejszego MOSiR dzieli 115 km. Był to zatem najdalej położony obiekt, na którym odbył się mecz okręgowego Pucharu Polski z udziałem Zawiszy.

Trzecioligowcy zaczęli spotkanie z niżej notowanym rywalem od mocnego uderzenia. Już w 31 sekundzie po rozpoczęciu gry na listę strzelców pierwszy raz wpisał się Kamil Żylski. Snajper Zawiszy dołożył potem jeszcze dwa gole i zapisał na swoim końce klasyczny hat-trick. W pierwszej połowie do siatki gospodarzy trafili jeszcze Korneliusz Sochań i Piotr Okuniewicz. Do szatni piłkarze schodzili przy stanie 5:0 dla bydgoszczan i sprawa awansu był już przesądzona. W drugiej połowie obie drużyny strzeliły solidarnie po golu. Na 6:0 podwyższył w 78 minucie rezerwowy Oskar Fürst, a honorowe trafienie dla Tłuchowii zaliczył sześć minut później Paweł Gaul.

W ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski Zawisza Bydgoszcz zagra ze Spartą Brodnica, która w sobotę pokonała Elanę II Toruń.

Tłuchowia Tłuchów – Zawisza Bydgoszcz 1:6 (0:5)

Bramki:

Tłuchowia: Paweł Gaul (84 min.)

Zawisza: Kamil Żylski (1, 38, 44 min.), Korneliusz Sochań (17 min.), Piotr Okuniewicz (35 min.), Oskar Fürst (78 min.)

TŁUCHOWIA: Kurek – Gapiński, Raniszewski, Żuchniewicz, Kieplin, Woliński, Koziatek, Kułaga, Nowicki, Gaul, Wyszyński.

ZAWISZA: Michał Dumieński – Ariel Jastrzembski, Adam Paliwoda, Sebastian Weremko, Mateusz Oczkowski, Stanisław Wędzelewski (73 min. Oskar Fürst), Korneliusz Sochań, Wojciech Mielcarek, Tomasz Żyliński (63 min. Maciej Koziara), Piotr Okuniewicz (67 min. Jan Chachuła), Kamil Żylski (67 min. Robert Tunkiewicz).

 

Wyniki 1/8 Okręgowego Pucharu Polski (5/6 marca 2022 r.):

Tarpan Mrocza – Unia Janikowo 2:6

Orlęta Aleksandrów Kujawski – Wda Świecie 1:3

Pogoń Mogilno – Elana Toruń 3:0 (wo)

Start Pruszcz – Lech Rypin 1:5

Włocłavia Włocławek – Olimpia Grudziądz 0:1

Chemik Bydgoszcz – Sportis Łochowo 2:1

Tłuchowia Tłuchowo – Zawisza Bydgoszcz 1:6

Elana II Toruń – Sparta Brodnica 1:2

kj (źródło: pomorska.pl)