Bydgoska siła w Środzie Wielkopolskiej

Po emocjonującej zapowiedzi spotkania z Polonią Środa Wielkopolska, Zawisza Bydgoszcz udowodnił, że jest w dobrej formie, pokonując gospodarzy 2:0. Było to spotkanie, w którym Zawisza od początku do końca kontrolował przebieg gry, ale trzeba przyznać, że rywal miał swoje okazje, i to bardzo dobre. Zawisza miał również wiele sytuacji, które powinny zakończyć się bramką, ale ostatecznie udało się zdobyć dwa gole.

Już w 7. minucie Krystian Sanocki otworzył wynik spotkania, pokazując, że Zawisza jest zdeterminowany, by wrócić do Bydgoszczy z pełną pulą punktów. Po przerwie, w 47. minucie, Jakub Bojas podwyższył prowadzenie, dając Zawiszy komfortową przewagę.

Skład Zawiszy w meczu: Michał Oczkowski, Mariusz Sławek, Cyprian Maciejewski, Adam Paliwoda (Kpt), Igor Sobieralski, Krystian Sanocki, Jakub Bojas, Kacper Nowak, Maciej Kona, Maciej Koziara, Michał Graczyk. Na ławce rezerwowych znaleźli się: Jarosław Tkaczyk, Korneliusz Sochań, Michał Sacharuk, Sebastian Rugowski, Hubert Jaskuła, Jakub Pachnik, Jan Chachuła.

Zwycięstwo to jest ważne dla Zawiszy, zwłaszcza w kontekście zbliżających się ważnych spotkań. Już za tydzień Zawisza na własnym stadionie podejmie lidera 3 ligi 2 grupy, Świt Skolwin. Jednak zanim to nastąpi, czeka nas prawdziwa piłkarska uczta. 31 października o godzinie 21:00 Zawisza zmierzy się z Lechem Poznań w ramach 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. To spotkanie przyciągnie komplet 14. tysięcy kibiców na stadion Zawiszy. Biletów na to spotkanie nie ma już od tygodnia, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu tym meczem.

Zwycięstwo nad Polonią Środa Wielkopolska daje Zawiszy dodatkowy zastrzyk pewności siebie przed tymi ważnymi spotkaniami. Mamy nadzieję, że dobra passa Zawiszy potrwa i w najbliższych meczach będziemy świadkami kolejnych zwycięstw naszej drużyny.