Zawisza gotowy na kolejny ligowy pojedynek!

W nadchodzącą sobotę, 28 października o godzinie 15:00, na stadionie przy ulicy Sportowej 12 w Środzie Wielkopolskiej, odbędzie się emocjonujące spotkanie pomiędzy Polonią Środa Wielkopolska a Zawiszą Bydgoszcz. Jest to starcie drużyn, które w obecnym sezonie prezentują się bardzo różnie, ale każde spotkanie to nowa karta w historii i nowa szansa na zdobycie trzech punktów.

Ostatnie spotkanie Zawiszy z Vinetą Wolin zakończyło się wynikiem 2-2. Mimo prowadzenia przez większość meczu, naszej drużynie nie udało się utrzymać przewagi. Bramki dla Zawiszy zdobyli Maciej Kona oraz Maciej Koziara. Z kolei Polonia Środa Wielkopolska w poprzedniej kolejce pokonała Błękitnych Stargard 3-1, z bramkami zdobytymi przez Piotra Wujca, Mikołaja Stangela oraz Aleksandra Kluczyńskiego.

Jeśli spojrzymy na tabelę, Zawisza zajmuje obecnie 5. miejsce z dorobkiem 22 punktów po trzynastu rozegranych kolejkach. Polonia plasuje się nieco niżej, na 13. miejscu z 16 punktami. Jednak historia spotkań obu drużyn jest zrównoważona. W czterech dotychczasowych meczach obie drużyny odniosły po dwa zwycięstwa. Bilans bramkowy jest na korzyść Zawiszy i wynosi 10-5.

Warto wspomnieć o ostatnim spotkaniu obu ekip w Środzie Wielkopolskiej, które odbyło się 14 maja 2023 roku. Niestety, przegraliśmy tam 2-0, a obie bramki zdobył Kiewin Durueke. To spotkanie na pewno będzie dodatkową motywacją dla naszej drużyny, by tym razem wrócić do Bydgoszczy z trzema punktami.

Na początku tego tygodnia miało miejsce wydarzenie, które z pewnością wpłynęło na atmosferę w drużynie.

W nadchodzącym meczu nie zagra Piotr Okuniewicz, napastnik Zawiszy, który pauzuje za kartki.

Mecz poprowadzi Jakub Popławski z Rosnowa, wspierany przez Kamila Musyta z Konikowa oraz Pawła Jankowskiego z Kołobrzegu. Jak zawsze możemy liczyć na wsparcie naszych wiernych kibiców. Grupa najbardziej oddanych fanów Zawiszy wybiera się do Środy Wielkopolskiej, aby dopingować naszą drużynę.

Zapraszamy wszystkich kibiców do wspólnego kibicowania i trzymania kciuków za naszą drużynę. Razem możemy osiągnąć więcej!