Ekstraklasowe staże naszych trenerów!

W okresie 8-14 marca trenerzy Jakub Smardzewski i Artur Czajkowski uczestniczyli w stażu trenerskim w ekstraklasowej Warcie Poznań.

Trenerzy brali udział w treningach prawie wszystkich kategorii akademii Warty Poznań, które występują w Centralnej Lidze Juniorów czy lidze Makroregionalnej.

Akademia Warty Poznań pracuje według własnego modelu szkoleniowego, wprowadzonego przez dział metodologii który koordynuje Dyrektor Akademii Warty Poznań Wojciech Tomaszewski oraz trener metodolog Patryk Czubak, który przeprowadził z trenerami kilku godzinne warsztaty z metodologii akademii.

Trenerzy staż zakończyli obserwacją meczy Centralnej Ligii Juniorów Warta Poznań – Lech Poznań. 

Kilka słów od trenera Jakub Smardzewskiego:

Jestem bardzo zadowolony z okresu stażu w Akademii Warty Poznań. Był to dla nas bardzo inspirujący okres. Sposób spojrzenia na piłkę nożną i jego realizacja połączona z jednością, spójnością wizji wszystkich grup młodzieżowych jest bardzo imponująca. Widać wspólny kierunek, który klub obrał i konsekwencję w podążaniu za metodologią. Wielkie podziękowania w kierunku klubu Warty Poznań. Szczególny ukłon w stronę trenera Patryka Czubaka, u którego widać było chęć przekazania nam swojej wiedzy, doświadczenia i spojrzenia na piłkę nożną oraz trenerowi Wojciechowi Tomaszewskiemu, który jako dyrektor Akademii przedstawił pełną infrastrukturę i sposób działania „od kuchni” całego klubu Warty Poznań a także umożliwił nam uczestniczyć w tak wartościowym stażu.

Dla mnie, jako 21-letniego trenera to bardzo ważne, że miałem możliwość pracy z takimi trenerami jak trener Patryk Czubak, dla których piłka to ogromna pasja i są fachowcami w tej dziedzinie a przede wszystkim chcą rozwoju polskiej piłki i nie zamykają swojej wiedzy dla siebie i chętnie się nią dzielą. Imponująca jest świadomość działań i zbierania informacji jakie zawodnicy wykonują na boisku niezależnie od wieku oraz chęć pracy i stawiania się coraz lepszym piłkarzem krok po kroku. Cała akademia ma ujednolicone nazewnictwo działań i zachowań na boisku, co ułatwia poruszanie się po metodologii klubu. 

Widać ogromny rozwój projektu i ogromną chęć rozwijania tego jeszcze na większą skalę, czego życzę trenerom tam pracującym oraz całej Akademii i Klubowi Warty Poznań.

Część nowo zdobytych doświadczeń na pewno wdrożymy w naszej pracy i podzielimy się z naszą kadrą trenerską by podnosić poziom merytoryczny szkolenia młodzieży w Zawiszy Bydgoszcz. Jest to dla nas bardzo dużą motywacją i jako cały klub uważam, że idziemy dynamicznie do przodu zarówno trenerzy, zawodnicy i jako cały klub, wnosząc nowe wartości szkoleniowe.

Dziękuję, do zobaczenia na boisku!