Młodzież Zawiszy Bydgoszcz rozpoczęła MEGAzgrupowanie

W niedzielę (24 lipca) rozpoczęło się tegoroczne MEGAZGRUPOWANIE drużyn młodzieżowych Zawiszy Bydgoszcz. Jest to już druga edycja wielkiego obozu szkoleniowego. Zawisza ponownie zajął cały obiekt Hotelu Mistral Sport w Gniewinie. 

Druga edycja obozu zaplanowana została na tydzień od 24 do 30 lipca 2022 roku. Do Gniewina pojechali młodzi zawodnicy Akademii Zawiszy oraz chętni, którzy zostali zakwalifikowani przez sztab szkoleniowy.

Przedsięwzięcie jest elementem strategii szkoleniowej bydgoskiego klubu.  Zawisza Bydgoszcz realizuje bowiem filozofię pracy z młodzieżą, opartą na tzw. „periodyzacji”, czyli ściśle zaplanowanym procesie szkolenia na poszczególnym etapach rozwoju zawodników. W ubiegłym roku w MEGAZGRUPOWANIU uczestniczyło blisko 200 osób – młodych piłkarzy oraz trenerów. Podobnie jest tym razem.

W tym roku Zawisza Bydgoszcz ma ponownie do dyspozycji cały ośrodek Hotelu Mistral Sport w Gniewinie.

Na obóz pojechały roczniki od orlika młodszego do juniora starszego. Grafik obozu zapowiada się bardzo intensywnie. Podobnie jak w ubiegłym roku każda grupa wiekowa ma rozegrać co najmniej jeden mecz sparingowy. Oprócz zajęć piłkarskich, uczestnicy zgrupowania będą mieli również wiele innych atrakcji i zabaw pozwalających aktywnie spędzić czas.