Ostatni domowy akcent ligowy w tym sezonie

fot. Łukasz Gełda

Dziś, 1 czerwca, o godzinie 17:00 na Stadionie Zawiszy Bydgoszcz, nasz zespół zmierzy się z Gedanią Gdańsk w ramach 33. kolejki 3. ligi grupy 2. To ostatni domowy mecz Zawiszy w kończącym się sezonie 2023/24. Mimo że nie walczymy już o awans, ten mecz jest niezwykle ważny dla morale drużyny, wiarę w siebie oraz radość naszych kibiców przed zbliżającym się finałem Pucharu Polski K-PZPN w Toruniu, gdzie zmierzymy się z Elaną.

W ostatnim bezpośrednim meczu, 11 listopada, Gedania Gdańsk pokonała Zawiszę Bydgoszcz 2-0. Bramki zdobyli Aleksander Łazarski w 89. minucie oraz Bartosz Zalewski w 90. minucie. Łączny bilans spotkań to 7 meczów, w których Zawisza wygrał 4 razy, a Gedania 3 razy. Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami odbył się w 1952 roku, kiedy to Zawisza (wówczas OWKS Bydgoszcz) wygrał z Gedanią 4:1. Ciekawostką jest, że tamten mecz rozegrano w Toruniu.

Obsada sędziowska

  • Sędzia główny: Tomasz Lewandowski (Łódź Górna)
  • Asystenci: Dawid Jałmużna (Sługocice), Kacper Kochelski (Osiedle Niewiadów)

Kasy stadionu będą otwarte od godziny 16:00, czyli godzinę przed rozpoczęciem meczu. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do wsparcia naszego zespołu w tym ważnym spotkaniu.

Przypominamy również, że od rana na stadionie odbywa się Dzień Dziecka z Zawiszą Bydgoszcz. To wyjątkowe wydarzenie pełne atrakcji dla najmłodszych. Szczegóły znajdziecie tutaj: Zapraszamy na Dzień Dziecka z Zawiszą Bydgoszcz.

Kurs 300.00 na zwycięstwo! 🔥

Akcja specjalna na mecz Zawisza Bydgoszcz – Gedania Gdańsk.
👉🏻 https://legbuk.com/kurs300-Zawisza-Gedania/

Do zobaczenia na stadionie! Razem twórzmy niezapomniane chwile i wspierajmy nasz zespół!