Profesor Zbigniew Jastrzębski dołącza do sztabu szkoleniowego Zawiszy Bydgoszcz

Profesor Zbigniew Jastrzębski został nowym trenerem przygotowania fizycznego w Zawiszy Bydgoszcz.

Profesor Jastrzębski to uznany ekspert z ponad 30-letnim doświadczeniem w pracy z czołowymi klubami sportowymi, reprezentacjami narodowymi oraz sportowcami wielu dyscyplin, w tym piłki nożnej, tenisa, piłki ręcznej, koszykówki, żeglarstwa, rugby, tenisa stołowego, sportów motorowych i bobslejów. Jego bogata kariera zawodowa obejmuje współpracę z wielokrotnymi mistrzami Polski i medalistami olimpijskimi.

Pracował jako trener przygotowania fizycznego reprezentacji Polski w latach 2003-2006 i 2009, przygotowując drużynę m.in. na Mistrzostwa Świata FIFA w 2006 roku. Jego doświadczenie obejmuje także pracę w licznych klubach w Polsce i Niemczech, gdzie pełnił role trenera przygotowania fizycznego, fizjologa i konsultanta. Był również szefem zespołu przygotowania fizycznego Legii Warszawa.

Na co dzień Profesor Jastrzębski jest wykładowcą Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku i posiada tytuł doktora habilitowanego nauk o kulturze fizycznej. Swoją wiedzę naukową poszerzał w Niemczech, Hiszpanii i Izraelu, zdobywając prestiżowe kwalifikacje z zakresu przygotowania fizycznego i regeneracji. Jest również autorem kilkuset publikacji naukowych i współpracował z Komisją Medyczną oraz Radą Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Cieszymy się, że Profesor Jastrzębski dołączył do naszego zespołu i jesteśmy przekonani, że jego wiedza i doświadczenie będą ogromnym wsparciem dla Zawiszy Bydgoszcz. Życzymy mu powodzenia i wielu sukcesów w nowej roli!