Seniorzy

Przegrana w ostatnich minutach

fot. Łukasz Gełda

W meczu 15. kolejki 3 ligi grupy 2. bydgoski Zawisza przegrywa z drużyną Świtu Skolwin. Po akcji gości w końcówce spotkania, drużyna trenera Piotra Kołca musi przełknąć gorycz porażki.

Podczas pierwszej połowy spotkania zespół bydgoskiego Zawiszy próbował kontrolować przebieg rywalizacji i narzucić przeciwnikowi swój styl gry. Niestety, obeszło się bez zdobyczy bramkowych. Pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Po zmianie połów szybko wykreowaliśmy sobie dogodne sytuacje strzeleckie. Już w 46. minucie meczu, Piotr Okuniewicz wykonał rzut karny, jednak uderzył niecelnie. Po uderzeniu naszego napastnika piłka poszybowała nad bramką naszych przeciwników. Przez dalszą część spotkania oglądaliśmy ciekawe, dynamiczne widowisko. Obie drużyny przeprowadzały śmiałe akcje ofensywne, jednak na bramkę przesądzającą o wyniku końcowym czekaliśmy do ostatnich minut sportowej rywalizacji. W doliczonym czasie, po rzucie rożnym dla drużyny Świtu, jeden z zawodników drużyny gości trafił do bramki strzeżonej przez Michała Oczkowskiego. Niestety, do końca meczu rezultat nie uległ zmianie.

Dzisiejsza porażka jest szóstą przegraną naszego zespołu podczas ligowych zmagań sezonu 2022/23. Po piętnastu kolejkach 3 ligi grupy. 2 drużyna trenera Piotra Kołca znajduje się na 7. lokacie w ligowej tabeli. Warto wspomnieć, że przed pierwszym gwizdkiem dzisiejszego meczu, piłkarze i kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Gdańskiej 163 w Bydgoszczy, minutą ciszy uczcili pamięć zmarłych niedawno Wiceprezesa K-PZPN ds. Szkoleniowych, Andrzeja Magowskiego oraz wychowanka zaprzyjaźnionego ŁKS Łódź, Igora Sypniewskiego.

W następnym ligowym spotkaniu zespół Zawiszy Bydgoszcz zmierzy się z Unią Solec Kujawski. Spotkanie odbędzie się 12 listopada (sobota) o godzinie 13:00 w Solcu Kujawskim. Zachęcamy do wspierania naszej drużyny i obserwowania klubowych profili na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Olgierd Bondara