Środowa inauguracja Fortuna Pucharu Polski

fot. PZPN.pl

W środę (31 sierpnia) na stadionie przy ulicy Gdańskiej 163 w Bydgoszczy będziemy świadkami Pierwszej Rundy rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. Zawisza Bydgoszcz na własnym boisku podejmie zespół I–ligowego GKS Tychy.

Nasz środowy rywal po ośmiu kolejkach sezonu 2022/23 znajduje się na 10. lokacie Fortuna 1. Ligi. W bieżących rozgrywkach, GKS Tychy zanotował trzy zwycięstwa, dwa remisy i trzy porażki. W ubiegłą niedzielę, zespół trenera Dominika Nowaka zremisował 1:1 z Resovią Rzeszów.

W ostatnich tygodniach drużyna trenera Piotra Kołca prezentuje wysoką formę. W pięciu meczach 3 ligi grupy 2. Zawisza zgromadził 12 punktów. W miniony weekend, w wyjazdowym meczu, niebiesko – czarni wygrali z SKS Bałtykiem Gdynia rezultatem 5:1, dzięki bramkom Patryka Urbańskiego, Sebastiana Rugowskiego, Gabriela Feliciano i dwóm trafieniom Kamila Żylskiego. Świetna dyspozycja zawodników bydgoskiego Zawiszy cieszy szczególnie ze względu na zbliżające się święto piłki nożnej.

31 sierpnia (środa) o godzinie 19:00 zespół trenera Piotra Kołca zmierzy się z ekipą GKS - u Tychy. Spotkanie zostanie rozegrane w ramach rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków pięknej gry na stadion przy ulicy Gdańskiej 163 w Bydgoszczy.

Bilety na środowe spotkanie są w sprzedaży internetowej oraz w dniu meczu w kasie stadionu od godziny 17:00. Zachęcamy do wspierania naszej drużyny i obserwowania klubowych profili na Facebooku, Twitterze, i Instagramie.

Olgierd Bondara