Megazgrupowanie młodzieży Zawiszy Bydgoszcz

Pierwszy raz w historii ośrodek, w którym na Euro 2012 stacjonowała reprezentacja Hiszpanii, będzie do dyspozycji jednego klubu. Pod koniec lipca w Gniewinie odbędzie się megazgrupowanie drużyn młodzieżowych Zawiszy Bydgoszcz.

Zawisza Bydgoszcz stawia na przyszłość w myśl zasady „takie będą Rzeczpospolite, jakie młodzieży chowanie”. Tygodniowy pobyt w Hotelu Mistral Sport w Gniewinie rozpocznie się 25 lipca. Organizatorzy przewidują, że w zgrupowaniu weźmie udział ponad 170 zawodników. – Na obóz pojadą roczniki od żaka do juniora  – mówi Maciej Megger, który w Zawiszy Bydgoszcz odpowiada za szkolenie młodzieży. – Głównym celem tego przedsięwzięcia jest przygotowanie w jak najlepszych warunkach zespołów do rozgrywek oraz zaadoptowanie młodych zawodników do pracy w  technologii jakiej będą funkcjonowały zespoły młodzieżowe w najbliższym czasie.

Dalej tłumaczy: – Cała filozofia pracy, oparta jest o „periodyzację”, czyli ściśle zaplanowany proces szkolenia na poszczególnym etapach rozwoju zawodników. Zarówno w zakresach wyszkolenia technicznego, taktycznego i obszarach motorycznych, gdzie każda jednostka treningowa ma określony charakter pracy. Metodologia pracy wywodząca się z Portugalii została oparta również o angielski system w jakim podobnie pracują takie akademie jak Leeds United. Z uwagi na środowisko kulturowe, geograficzne cała metodologia została przygotowana i zmodyfikowana pod warunki oraz środowisko w jakim na co dzień funkcjonuje nasza młodzież. Bardzo dużą uwagę będziemy przywiązywać do obszaru psychologicznego zawodników, dlatego na zgrupowanie pojadą też nasi trenerzy przygotowania mentalnego.

Zawisza Bydgoszcz będzie miał do dyspozycji cały ośrodek Mistral Sport. W Gniewinie podkreślają, że nie zdarzyło się jeszcze, aby jeden klub był w hotelu na wyłączność. – Nawet w czasie pobytu Hiszpanów w 2012 roku byli inni gości – słyszymy.

Grafik obozu zapowiada się bardzo intensywnie. Każda grupa wiekowa rozegra też co najmniej jeden mecz sparingowy z drużynami z Pomorza. – Ustalanie szczegółów jeszcze trwa – mówi Maciej Megger.

Oprócz zajęć piłkarskich, uczestnicy zgrupowania będą mieli również wiele innych atrakcji i zabaw pozwalających aktywnie spędzić czas.

Na obóz będą mogli pojechać też zawodnicy, którzy zechcą dołączyć do struktur Zawiszy przed nowym sezonem. Informacji w sprawie zgłoszeń udziela Dyrektor ds. szkolenia i rozwoju Zawiszy Bydgoszcz, Maciej Megger – tel. 726 261 946.